Etkinliklerimiz

SP Finans Kulübü bir etkinlikler kulübüdür. Pandemi süresince online gerçekleştirilecek etkinliklere ev sahipliği yapacağımız gibi pandemiden sonra da hem online hem de sosyal alanlarda etkinliklerimizi gerçekleştireceğiz. Konferanslar, seminerler, eğlenceler, tiyatro gösterileri, kişisel gelişim etkinlikleri, müzik gösterileri gibi etkinlikler yakında sizlerle…

Premium üyelerimizin katılabileceği etkinlikler şunlardır:

  • Ayda bir “Söyleşi Saati” etkinliğine katılım hakkı.
  • Ayda bir “Gelişim Vakti” etkinliğine katılım hakkı.
  • Ayda iki kez “Speaking Hour” etkinliğine katılım hakkı.
  • Ayda bir kez “Eğlenme Vakti” etkinliğine katılım hakkı.

“Gelişim Vakti” etkinliklerimiz Ali Ömür Ulusoy ve Nesli Meriç Sanioğlu tarafından gerçekleştirilecektir.

Ali Ömür Ulusoy Kimdir?

Tiyatro yazarı, senarist, yönetmen 1980, Kayseri doğumlu. İstanbul Üniversitesi’nde “Dramatik Yazarlık ve Dramaturgi” okudu. Uzun süre farklı reklam ajanslarında metin yazarlığı ve yaratıcı yönetmenlik yaptı. Çok sayıda ulusal ve uluslararası projeyi yönetti. “Rasat Zamanı” adlı oyunu ile tiyatro oyun yazarlığına dönüş yaptı. Sosyal sorumluluk odağında “Oyun Saati” ve “Kötü Kral Kazurat” adlı çocuk oyunlarını yazdı. Pippa Bacca olayının ironik ve grotesk bir tersinlemesi olan “Yollu” ise “Barış Gelinim Olur musun?” eş projesi ile birlikte, üç sezondur İstanbul’da sahnelenmeye devam etmektedir. Son oyunu “Farsı Misal” ise prova aşamasındadır.

Ödülleri:

• “Morg”, Han Tiyatrosu, Jüri Özel Ödülü, (Yazar), 2013

• “Karagöz Rejisör”, Bursa Şehir Tiyatroları, Karagöz Yazma Yarışması, Üçüncülük Ödülü, (Yazar) 2012

• “Yasin Ziya Hımbılgil”, Uluslararası İstanbul Film Festivali, En Yaratıcı Film Ödülü (Senarist), 2011

• “Yasin Ziya Hımbılgil”, SHQIPT Film Festival, En iyi Balkan Filmi (Senarist), 2011

• “Rasat Zamanı”, Şehir Tiyatroları, Deprem Konulu Oyun Yazma Yarışması, Birincilik Ödülü, (Yazar) 2011

• “Sessizliğe kulak ver!”, (Vodafone) – 54 ülke içinde En İyi Sosyal Sorumluluk Projesi, (Yaratıcı Yönetmen) 2005

Nesli Meriç Sanioğlu Kimdir?

Tiyatro hayatına Cenevre’de okurken başladı. Türkiye’ye döndükten sonra, Çanakkale 18 Mart Üniversitesi, Güzel Sanat Fakültesi, Tiyatro Bölümüne girdi ve burayı birincilikle bitirdi. Ardından Bahçeşehir Üniversitesi, İleri Oyunculuk bölümünde burslu olarak yüksek lisansını tamamladı.

Türkiye’de ve Avrupa’da birçok oyunda oyuncu ve yönetmen olarak görev aldı. Farklı projelerde, Mert Fırat, Tilbe Saran, Fırat Tanış, Ali Düşenkalkar, Nazan Kesal, Devrim Yakut ve Cihan Yöntem gibi isimlerle çalıştı. Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi başta olmak üzere, farklı üniversitelerde öğretim görevlisi olarak, “Oyunculuk Teknikleri”, “Diksiyon-Artikülasyon”, “Konuşma Sanatı” ve “Oyunculuk Kuramları” gibi alanlarda akademik düzeyde dersler verdi.

Kültür Bakanlığı’nın desteğiyle uzman sanatçı olarak Geleneksel Türk Tiyatrosu’nda “Ses Oyunculuğu” üzerine seminerler düzenledi.  

Birçok sinema filmi ve televizyon dizisinde, oyuncu, eğitmen ve oyuncu koçu olarak görev aldı. Turkcell’den Akbank’a kadar çok sayıda kurumda atölyeler düzenledi. Ali Ömür Ulusoy ile birlikte, Türkiye’nin ilk ve tek disiplinler arası sanat platformu olan “The Sanat”ı kurdu. Halen akademik kariyerine devam etmekte ve The Sanat Platformu’nun sanat yönetmenliği görevini yürütmektedir.