İngiliz Kültür Ataşehir’den Üyelerimize %50 İndirim!

İngiliz Kültür Dil Kursları yabancı dil eğitiminde 100. yılını geride bırakmanın mutluluğunu ve gururunu yaşamaktadır. Türkiye de 135, yurtdışında 6 temsilciliği ve her yıl başarıyla, eğitimlerini tamamladığı 150.000 civarı öğrencisiyle, Türkiye’nin ve Dünya’nın en yaygın dil okullarından birisidir.

Kurumları, uygulanan yüksek kalite standartları sayesinde; 2011 Yılı Avrupa Birliği Kalite Ödülünü, 2010-2011-2012 Yılları, üç yıl üst üste, Tüketici Kalite Ödüllerini almaya hak kazanmıştır. Avrupa Konseyi tarafından onaylanmış ve Türkiye de sadece Amerikan Kültür Dil Kurslarında uygulanan Avrupa Global Dil Portfolyosu uyumlu eğitim sistemi ile %100 öğrenme garantisi sunmaktadır.  

Yabancı dil eğitim sistemi, klasik metotlardan çok farklıdır; Görsel, işitsel, materyallerle zenginleştirilmiş dil eğitim sistemi, esnek çalışma saatleri sunarak, size özel programlanabilmektedir.

İngiliz Kültür Yabancı Dil kursunda Avrupa Dil Portfolyosu uygulanmaktadır. Avrupa Dil Portfolyosu okulda veya okul dışında dil öğrenen veya öğrenmiş kişilerin, dil öğrenme konusunda edindikleri ile yaşadıkları kültürel deneyimlerin tamamını kayıt edip ifade edebilecekleri bir dokümandır.

İngiliz Kültür Yabancı Yabancı Dil kursunda gireceğiniz sözlü seviye tespit sınavından sonra, seviyenize uygun ve 8-10 (pandemi nedeni ile sınıflar maksimum 7 kişi olarak düzenlenmiştir) kişilik  olan gruplarda eğitime devam edebilirisiniz.

En iyi İngilizce öğrenme metodlarından biri olan Avrupa Dil Portfolyosuna göre 6 adet seviye bulunmaktadır. Aşağıda bu seviye tanımlarını bulabilirsiniz:

 • A1:         Söylenilenlerin daha yavaş şekilde tekrarlanması ve söyleyeceklerimi oluştururken yardımcı olunması koşuluyla, basit bir şekilde iletişim kurabilirim. Acil ihtiyaçlara ya da bildiği konularla ilgili alanlarda basit sorular sorabilir ve sorulan soruları cevaplayabilirim.
 • A2:         Bildiğim konular ve faaliyetler hakkında basit ve doğrudan bilgi alışverişini gerektiren basit ve anlaşılmış konularda iletişim kurabilirim. Konuşmayı kendi başıma sürdürebilecek kadar uzun olmasa da kısa sohbetlere katılabilirim.
 • B1:         Öğrendiğim dilin konuşulduğu ülkede seyahat ederken karşılaşabileceğim birçok durumla başa çıkabilirim. Bildiğim ilgi alanıma giren yada günlük hayatla ilgili (Örneğin; aile, hobiler, iş, seyahat ve güncel olaylar) konularda hazırlıksız olarak konuşabilirim.
 • B2:         Öğrendiğim dili ana dili olarak konuşan kişilerle anlaşacak derecede akıcı ve doğal şekilde iletişim kurabilirim. Tartışmalarda bildiğim konularda görüşlerimi açıklayıp savunarak etkin olarak yer alabilirim.
 • C1:         Kullanacağım ifadeler için fazla zaman harcamadan kendimi akıcı ve doğal şekilde ifade edebilirim. Dili sosyal ve mesleki amaçlar için rahat ve etkili şekilde kullanabilirim. Görüş ve fikirlerimi açık bir dille anlatabilir ve diğer konuşmacıların sözleriyle ilişkilendirebilirim.
 • C2:         Hiç zorlanmadan her türlü tartışma ve konuşmaya katılabilir, deyimler ve konuşma diline ait ifadeleri anlayabilirim. Kendimi akıcı şekilde ifade edebilir, anlamdaki ince ayrıntıları kesin doğru olarak belirtebilirim. Bir problemle karşılaşır isem, sorunu diğer kişiler farkına varmadan geriye dönüp, ifadelerimi yeniden kurarak çözebilirim.

GRUP DERSLERİ VE ÖZEL DERS PROGRAMI (ONLINE-YÜZYÜZE)

 • Grup derslerinde 1 seviye 80 ana ders saatlik eğitimden oluşmaktadır. Ayrıca her seviyede 64 adet aktivite dersleri bulunmaktadır.
 • Grup İngilizcesi hafta içi programında ders günlerine göre 7 veya 10 haftada 1 seviye, hafta sonu programlarda ise 10 haftada 1 seviye tamamlanır.
 • Özel ders programları, öğrencilerin eğitim danışmanları verdikleri uygun gün ve saat aralıklarında planlanarak yapılmaktadır. Haftada en az 2 gün 2 ders olacak şekilde program yapılmaktadır.
 • Yüz yüze eğitim programında sınıf kişi sayısı maksimum 7 kişi olarak belirlenmiştir.
 • Grup ve Özel derslerde öğrenci 1 yıl eğitimini dondurabilir. Hediye edilen son kurda öğrencini iptal, dondurma ya da devir hakkı bulunmamaktadır.
 • Online ders programlarında öğrenciler, Skype, Zoom gibi konferans yapılabilen programlar üzerinden, eğitmenleri ile ders alabilmektedir. Bir ders 45 dakikadır. Özel derslerde bir günde 2 ders, grup derslerinde ise 4 ders yapılmaktadır. Online ya da yüz yüze eğitim koşulları aynıdır.
 • Özel Derslerde 50 ders saati sonunda öğrenci bitirdiği seviyenin sertifikasını alabilir. Grup derslerinde, öğrencinin almış olduğu son seviye hangisi ise son seviye bittikten sonra sertifika verilebilir.
 • Online ya da yüz yüze eğitimlerde öğrencilere online platformda 5 yıl boyunca yararlanabileceği bir eğitim devam programı tanımlanır. Bu programın yanında öğrenciye 9 ay boyunca ücretsiz yararlanabileceği “mykelime.com” üyeliği verilir.
 • Özel derslerde bir seviye 48 derste bitmektedir. Öğrenci seviye sonunda Europass geçerli sertifika alabilir.
 • Grup derslerinde ilk 16 ders saati ve öncesinde %10 cayma bedeli alınarak iptal hakkı kullanılabilir. Özel ders programında alınan toplam ders saatinin %10’nuna denk gelen saatlerde iptal hakkı bulunmaktadır. (örn. 50 ders için ilk 5 ders saatinde iptal hakkı vardır)